Kızıl Goncalar dizisinin konusu nedir?

Kızıl Goncalar konusu nedir? Kızıl Goncalar ne anlatıyor? Kızıl Goncalar gerçek hikaye mi? Yayın hayatına başlamadan sosyal medyanın en çok konuşulan yapımlarından biri haline gelen ‘Kızıl Goncalar’, ilk bölümüyle dikkatleri üzerine çekti. FOX TV ekranlarında seyirci ile buluşan Gold Film imzalı dizinin konusu merak konusu haline gelirken birçok kişi ‘Kızıl Goncalar konusu nedir, uyarlama mı, gerçek hikaye mi?’ sorularına yanıt aramaya başladı.

Uzun yıllardır ekranlardan uzak kalan Özgü Namal, ‘Kızıl Goncalar’ dizisi ile seyirci karşısına çıktı. Bu dönüşüyle dikkatleri üzerine çeken Namal, başrolde Özcan Deniz ile birlikte yer alıyor. Dizide tesettüre bürünen Namal’ın bu yeni hali sosyal medyada geniş yankı buldu.

Peki, Kızıl Goncalar konusu nedir, uyarlama mı, gerçek hikaye mi? İşte tüm detaylar… İlk bölümünün maliyetinin 15 milyon TL olduğu iddia edilen dizinin ilk bölümü 18 Aralık akşamı Fox TV’de izleyicilerle buluştu. Yönetmen koltuğunda Ömür Atay’ın oturduğu ve senaryosunu Necati Şahin’in kaleme aldığı dizinin konusu ise merak konusu haline geldi.

KIZIL GONCALAR DİZİSİ KONUSU NEDİR, GERÇEK HİKAYE Mİ? Seküler bir Atatürkçü olan Levent ve mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in kaderlerinin kesişmesini gözler önüne seren Kızıl Goncalar’da ‘Faniler’ isimli tarikatın dairesinde yaşayan Meryem, Naim ve kızları Zeynep memleketlerinde yaşanan depremden sonra İstanbul’a gelme kararı alır. Kızını okutma hayalleri kuran Meryem, tarikatın ve Naim’in kızına yönelik yaptıkları planlardan habersizdir.

Adli bir vaka sonucu, tarikat şeyhinin gözde torunu Cüneyt’le, seküler Atatürkçü bir psikiyatr olan Levent bir araya gelir. Mecburi hizmet yılları döneminde Faniler’i tanıyan Levent, hem Cüneyt’i anlamaya çalışacak hem de hayatındaki kırılma noktalarıyla baş edecektir.

KIZIL GONCALAR DİZİSİ GERÇEK Mİ? KIZIL GONCALAR DİZİSİ UYARLAMA MI? Dizinin merakla araştırılan konularından biri, gerçek bir hikayeden mi uyarlandığı yoksa tamamen kurgusal bir senaryo mu olduğudur. ‘Kızıl Goncalar,’ tamamen kurgusal bir hikaye üzerine inşa edilmiş bir yapımdır. Faniler Tarikatı, gerçek bir örgüt değil, dizi için özel olarak oluşturulmuş bir kurgusal unsurdur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *