İNCİ TANELERİ DİLBER KİMDİR?

İnci Taneleri’nin Dilber’i Hazar Ergüçlü kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Kanal D ekranlarının yeni dizisi İnci Taneleri, 25 Ocak Perşembe akşamı ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkdı. Başrollerinde Yılmaz Erdoğan, Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç ve Kubilay Aka’nın yer aldığı dizi, konusu kadar oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Dizide Dilber karakterine hayat veren Hazar Ergüçlü hayatı ve kariyeri hakkında detaylar merak ediliyor. Bu noktada izleyiciler ”İnci Taneleri Dilber kimdir?” sorusuna yanıt arıyor. Peki, İnci Taneleri’nin Dilber’i Hazar Ergüçlü kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı? İşte, İnci Taneleri’nin Dilber’i Hazar Ergüçlü biyografisi ve kariyeri…

HAZAR ERGÜÇLÜ KİMDİR?
1 Ocak 1992 tarihinde Kıbrıs’ta dünyaya gelen Hazar Ergüçlü, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yaptı. Profesyonel oyunculuğa Derviş Zaim’in yönettiği Gölgeler ve Suretler adlı sinema filmiyle adım attı.
2011 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Kuzey Güney adlı dizide canlandırdığı “Simay Canay” karakteri ile büyük bir üne kavuştu.

2013-2015 yılları arasında Star TV’de yayınlanan Medcezir dizisinde başrollerden biri olan “Eylül Buluter” karakterini canlandırdı. Daha sonra Analar ve Anneler dizisinde “Kader” adlı karaktere, 2016 yılında Star TV’de yayınlanan Yüksek Sosyete dizisinde ise “Cansu Koran” karakterine hayat verdi.

2017-2018 yılları arasında Star TV’de yayınlanan Hayat Sırları adlı dizide başrol olarak “Seher Kuzgun” karakterini canlandırdı. 2017 yılında Kar filminde “Müzeyyen” karakterini canlandırarak beğeni toplayan oyuncu, 2018 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Ahlat Ağacı filminde ise “Hatice” karakterine hayat verdi.

2018 yılında dijital içerik platformu olan BluTV’de yayınlanan Dudullu Postası adlı dizide “Melis” karakterini canlandırdı. İlk sezonu, 2018 yılı Aralık ayında yayınlanan Netflix yapımı ilk Türk dizisi olan Hakan: Muhafız’da dört sezon boyunca başrollerden biri olarak “Zeynep Erman” karakterine hayat verdi. 2019 yılında BBC dizisi olan The Mallorca Files adlı dizide “Azra Bolat” karakteriyle konuk oyuncu olarak yer aldı.

2020 yılının Kasım ayında Show TV’de yayınlanmaya başlayan ve 1 sezon süren Alev Alev dizisinde başrollerden biri olan “Çiçek Görgülü” karakterine hayat verdi. Kasım 2021’de BluTV’de yayınlanan ‘The Affair’ uyarlaması ‘Saklı’ dizisinde “Aslı” karakteriyle başrol oynadı.

Funda Eryiğit ve Kubilay Tunçer ile birlikte Timsah Ateşi isimli tiyatro oyununda “Fianna” karakteriyle yer almaktadır. Hazar Ergüçlü’nün “Sümbül” rolüyle başrolünde yer aldığı Gönül filmi 10 Ağustos 2022’de Netflix platformunda yayınlandı ve film, yayına girdiği tarihten bu yana ilk haftada 2,5 milyon saat izlenerek Netflix’in dünyada en çok izlenen 10 yapımı arasında yerini aldı.
Hazar Ergüçlü’nün “Ece” karakterine hayat verdiği ve Kubilay Aka ile başrolleri paylaştığı “Love Snack” uyarlaması Sadece Arkadaşız dizisi, Eylül 2022’den itibaren Exxen’de 15 dakikalık bölümler halinde yayınlanmaya devam etmektedir.

Hazar Ergüçlü; 2022 yılında Show TV’de yayınlanan Ulaş Tuna Astepe, Tansel Öngel ve Hande Doğandemir gibi isimleri buluşturan ve Çiğdem Bozali’nin yönetmen koltuğunda oturduğu “New Amsterdam” uyarlaması olan Hayat Bugün dizisinde Onkoloji Uzmanı Doçent Doktor “Suzan Mayer” karakterine hayat verdi.
Oyunculuk kariyerinin yanı sıra sinemaya destek veren isimler arasında da yer alan Ergüçlü’nün yapımcısı olduğu ilk film ‘Beni Sevenler Listesi’ 40. İstanbul Film Festivali’nden Altın Lale En İyi Film Ödülü ile ayrıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *