Bir Sevdadır oyuncuları ve konusu

Bir Sevdadır dizisi oyuncu kadrosu, konusu ve karakterleri! Bir Sevdadır oyuncuları…

TRT1 ekranlarında çarşamba günleri yayınlanacak olan Bir Sevdadır dizisi ilk bölümünü 31 Ocak’ta ekrana taşıyacak. Yeni dizi Bir Sevdadır’ın oyuncuları diziseverler tarafından merak konusu oldu. Peki, hangi oyuncu hangi role hayat verecek? İşte Bir Sevdadır dizisi oyuncu kadrosu, konusu ve karakterleri…

BİR SEVDADIR DİZİSİNİN KONUSU NE?

Yeşil ile Yasin’in hikayesi… Yasin, milyonların sevgilisi ünlü bir Karadenizli futbolcu, Yeşil ise hayata epey yenik başlayan bir genç kadın… Yeşil okutulmamıştır, erken yaşta evlendirilmek için büyütülmüştür. Henüz 18’ine bile basmamışken Cenap Ağa’nın oğlu Ünal ile evlendirilirken biri onu düğününden kaçırır. Bu kişi, Yasin’in ikizi ünlü futbolcu Ersin’dir. Aynı gece yaşanan kovalamacada Ersin ölür. Ünal sakat kalır ve kardeşi Ferhat ölür. Yeşil hapse girer, 7 yıl yatar. Orada ikiz çocukları olur: İshak ve Boncuk. Aradan geçen yıllar kan davasını bitirmemiştir. Tahliye günü geldiğinde Ünal’ın kardeşi Tufan, kardeşlerinin intikamını almak üzere Yeşil’i cezaevi kapısında beklemektedir. Yeşil hapiste yattığı süre boyunca boş durmaz. Kendini her şeyiyle hayata hazırlar. Onu dışarıda büyük ve zorlu bir sınav beklemektedir. Yaşananlardan dolayı artık bir ailesi olmayan Yeşil’in kendi ve çocukları için en büyük hayali bir ailedir. Yeşil her şeyi göze alarak, çocuklarıyla birlikte ünlü futbolcu Yasin’in ailesi Bıçakçılar’a gidecek ve onların himayesine sığınacaktır. Peki bu zengin ve ünlü Bıçakçı ailesi onu kabul edecek, kucak açacak mıdır? Ünal, Yeşil’in peşini bırakacak mıdır? Yeşil’in hapishanede yaptığı planlar, gerçek hayatta karşılığını bulacak mıdır? Yeşil, istediği ve hayalini kurduğu ailesine kavuşacak mıdır? Hayat, biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir. Yeşil’in planları hayal ettiği gibi olacak mıdır?

BİR SEVDADIR DİZİSİ OYUNCU KADROSU

Feyyaz Şerifoğlu (Yasin)

Namıdiğer yetenekli futbolcu Delikan Yasin. Hayatı ikizinin ölümünden önce ve sonra olarak ikiye ayrılır. Neşeliyse etrafındakilere mutluluk saçar, öfkeliyse kendini de dünyayı da yakar.

Sude Zülal Güler (Yeşil)

Gözleri hep yanar, dalgalanır ama hiçbir şekilde duygularını dışa vurmaz. Hayatla hep mücadele içinde olan Yeşil’in tek istediği, çocuklarına güvenli ve mutlu bir hayat vermek.

Ekin Mert Daymaz (Tufan)

Gözleriyle konuşur, yüzünde ise hep bir sertlik vardır. Söylediği bir cümle vardır, “Benim coğrafyam batı yasaları için fazla sert. Orta yerinden kırılır o yasa.”

Doğukan Polat (Ünal)

Yedek kulübesinde saklanan biri Ünal. Onun sahaya tekrar çıkabilmesinin tek yolu büyük bir güç elde etmesiyle olabilirdi. Bu gücü verebilecek tek şey ise ağalıktı. Çünkü ağalık demek, güç demekti.

Sinan Tuzcu (İshak Ali)

Karadeniz şivesi onun kimliği gibi. Sakatlık geçirip sahalara veda edene kadar futbol konusunda aşırı yetenekliydi. Hırslı, mükemmeliyetçi, güçlü ve otoriter bir yapısı var.

Sinem Uslu (Gülender)

Karadenizli bir ailenin kızı. Yaratılış olarak bir tarafı neşe diğer tarafı öfkedir. Özünde iyi biri ama sizin de iyi olduğunuza inanırsa.

Ekin Aksoy (Menevşe)

Hayat dolu, duygularıyla var olan biri. Tutkularından ve inandığı şeyden kolay vazgeçmeyen, özgürlüğüne düşkün biridir. Her şey gözlerinde, sözlerinde…

Yağmur Başkurt (Rukiye)

Bıçakçı ailesinin gelini. Güler yüzlü, muzip ama bir o kadar da hırslarını bastırmayı başaran bir kadın. Eğer bir pot kırdıysa bunu kesinlikle bilerek yapmıştır ama karşısındaki insan “Bizim Rukiye işte” der

Merve Şeyma Zengin (Ayça)

Samimi, kendinden emin, duygularını samimi bir şekilde yansıtan biri. Hırsları ve hayata karşı öfkesi çok yüksek. Bu yüzünden girdiği her yanlış yolda kendini aklayacak bir şey mutlaka bulunur.

Muhammed Cangören (Cenap Dağlıca)

Cenap baskıcı bir Cenap baskıcı bir baba tarafından yetiştirilmiş. Sık sık öfkelenir ve öfkelendiğinde bundan yedi mahalle haberdar olur. Kendi hissettikleri, istedikleri birinci önceliği ve “Hepiniz için ben en iyisini bilirim, yaparım” der.

Seray Gözler (Boncuk Bıçakçı)

Tam Karadeniz kadını. Aklı başındayken hükümet bir kadınmış. Bakışları keskin. Çok sürprizli! Kızacak mı espri mi yapacak pek anlayamayız.

Hazal Tektaş (Boncuk)

Selim Güler (İshak)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *